The Blog

3 důvody, proč nakupovat vánoční dárky v bazarech

Nezřídka si lidé myslí, že v bazarech s použitým zbožím není možné koupit dárek pro své blízké. Nebo se jim prostě jen nelíbí myšlenka, že by někomu darovali nějakou použitou věc a cítili by se hloupě.

V dnešním článku vám ukážeme, že to tak vůbec není. Ba naopak – v bazarech můžete často koupit dárek, který udělá mnohem větší radost, než okoukané, stále všude se opakující dárky.

Pojďme se podívat na 3 nejvýraznější důvody, proč koupit jako dárek použitou věc…

1. I stará věc může být skvělým vánočním dárkem

Pro přátele, partnery, rodiče i prarodiče nemusí stará věc vůbec znamenat odpad. Touto cestou můžete darovat vzpomínky. Nostalgická atmosféra při rozbalení hračky, se kterou jsme si hráli jako malé děti, vyvolá mnohem silnější emoce než dárková souprava sprchových gelů.

Nebo pokud například obdarovaný pracuje v obchodě s elektronikou, velmi stará televize mu může připomenout, na jaké technologické úrovni jsme byli třeba před padesáti lety a může posloužit i jako skvělá dekorace do prodejny.

Každý z nás měl i ve své minulosti něco, co měl rád… Proč si to nepřipomenout?

2. Originalita

Vždy když se procházím po obchodech a nakupuji vánoční dárky, čelím tomu, že všude je „pořád to samé“.

V bazarech můžete naopak najít spoustu opravdu unikátních věcí, které jinde neseženete. Dávno už se totiž neprodávají v „normálních“ obchodech.

Ani v nejmenším si nedovedete představit, jaké různé poklady mají ostatní lidé doma a které často končí v bazarech.

V bazarech můžete tedy narazit na velmi zajímavé kousky, ke kterým se jinak nedostanete. A co udělá pod stromečkem větší radost než opravdu unikátní dárek?

3. Nižší cena

Ať už potřebujete zakoupit výjimečný nebo klasický dárek, jako například mobilní telefon, nebo jakoukoli jinou věc běžné spotřební povahy, i tak se může nákup v bazaru opravdu vyplatit.

Za stejnou cenu, za kterou byste koupili výrobek v obchodě, totiž můžete v bazaru koupit předmět o několik úrovní kvalitnější. Nebo můžete dotyčnému za stejné peníze, které byste utratili za nové zboží, koupit dárků více. A i v bazarech se nezřídka objevuje zboží s originálními krabicemi, které opravdu vypadá „jako nové“.

Pokud například za kvalitní notebook nebo mobilní telefon zaplatíte o 3 tisíce méně, máte opravdu dostatečný prostor k tomu, abyste nakoupili hromadu dalších dárků :).

Proč ne?

Bojíte se, že budete vypadat hloupě?

Máte strach z nakupování dárků v bazarech?

Nemáte jediný důvod.

Zkuste se projít po nějaké prodejně s použitým zbožím a buďte si jisti, že najdete spoustu věcí, které by byly skvělým vánočním dárkem.

Budete originální a ještě k tomu ušetříte 😉

Líbil se vám článek? Sdílejte jej se svými přáteli…

Bazary Měšec
About The Author
Výkupu, prodeji a vzdělávání v oblasti použitého zboží se věnujeme již více než 17 let. Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a oslovte nás, rádi vám pomůžeme.

Zatím zde nejsou komentáře. Buďte první!

KomentářMáte dotaz?

596 115 538

bazarymesec@seznam.cz

Jsme na Facebooku

Slevy a "žhavé" kousky rovnou do vaší e-mailové schránky