The Blog

Ceny použité spotřební elektroniky

Spotřební elektronika je na bazarech i v zastavárnách velmi oblíbeným zbožím. A nejen zde, pro spotřební elektroniku už nemusíte chodit jen do specializovaného obchodu, stačí když navštívíte kterýkoli hypermarket. V obchodních centrech se často nachází mnohem více než jeden obchod s elektronikou.

A jak si tedy udělat představu o tom, kolik za daný spotřebič můžete obdržet penízků?

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že spotřební elektronika je velmi konkurenčním zbožím. Prodejní ceny se v různých kamenných a elektronických obchodech často velmi liší.

Pokud se rozhodnete svou věc prodat, mějte na paměti, že je potřeba vycházet z takové ceny, za kterou se dá předmět v aktuálním čase pořídit nejlevněji.

Klidně jste mohli za DVD přehrávač zaplatit před půl rokem 1.290,- kč, ale pokud se dnes dá ten samý, nebo kvalitativně srovnatelný pořídit nový za 499,- kč, je třeba se této ceně přizpůsobit a připravit se na to.

Ceny spotřební elektroniky klesají každým dnem…

Co ovlivňuje hodnotu předmětu, kromě aktuální prodejní ceny nového zboží?

1. Funkčnost

Ujistěte se, že všechno funguje tak, jak má. Každá vada, každá nefunčknost drasticky snižuje cenu, za kterou se věc dá prodat.

2. Příslušenství a doklady

Cenu také ovlivňuje vše, co je dodáváno s předmětem. Doklady o pořízení (paragony, faktury…), originální krabička, návod, a další příslušenství (kabely, nabíječky, redukce, cokoliv co je ke spotřebiči potřeba…) a podobně.

Čím více věcí budete mít, tím lépe.

3. Stav

Vizuální stav je také velmi důležitý, pokud je věc poškrábaná, poškozená, má obité rohy, nebo ulomené kousky krytu, cena také klesá.

Stejně tak by měla být věc čistá! Je to také vaše vizitka, jakou věc prodáváte (ať už v bazaru, nebo koncovému zákazníkovi).

A jaká tedy může být cena takové věci

Výkupní ceny se v různých bazarech odlišují, nelze říct tedy, za kolik by váš spotřebič vykoupily. Také velmi záleží na tom ,jestli je kupujícím prostředník (například bazar), nebo konečný spotřebitel.

Například my v Bazarech Měšec se senažíme výkupní ceny držet přibližně mezi čtvrtinou až polovinou ceny, za kolik se dá předmět zakoupit nový. Ovšem u některých věcí jsme schopni zaplatit i více než polovinu, vše záleží na konkrétním typu zboží/sortimentu.

Konkrétní příklad výkupu pro červen 2012 v Bazarech Měšec

Řekněme, že jste náhodou dostali k narozeninám nový iPad (16GB wifi), ale přístroj vám nevyhovuje a tak se rozhodnete jej prodat. Máte tedy účtenku, originální krabici včetně příslušenství a s iPadem jste si hráli asi týden, je tudíž v bezvadném stavu.

V době psaní tohoto článku se dá nový iPad ve vaší konfiguraci pořídit za přibližně 12 tisíc kč. Vzhledem k tomu, že je v bezvadném stavu a má vše, co by měl mít, by se bazarová vyvolávací cena u nás stanovila na 8.990,- kč. Ceny neustále padají, takže se snažíme zachovat si prostor, abychom případnému zájemci mohli slevit až na 8.000,- kč. Hotově bychom vám tedy byli schopni nabídnout kolem 6.500,- a možná by se vám podařilo nás přemluvit až na 7.000,- kč.

Chystáte se prodat nějaký svůj použitý spotřebič a potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte nás!

Bazary Měšec
About The Author
Výkupu, prodeji a vzdělávání v oblasti použitého zboží se věnujeme již více než 17 let. Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a oslovte nás, rádi vám pomůžeme.

Zatím zde nejsou komentáře. Buďte první!

KomentářMáte dotaz?

596 115 538

bazarymesec@seznam.cz

Jsme na Facebooku

Slevy a "žhavé" kousky rovnou do vaší e-mailové schránky