The Blog

zastavárna vs rychlé půjčky

Často se lidé ptají, co vede naše zákazníky k tomu, že využívají služeb zastavárny. Vždyť je přeci mnohem jednodušší získat peníze od jakéhokoli poskytovatele běžných spotřebních půjček. A člověk nemusí dávat žádné své věci. Postě… jen dostane peníze.

A tito poskytovatelé vám budou peníze cpát všude, kde budou mít možnost. Idýlka toho, že si okamžitě můžete koupit cokoli chcete, splácet můžete začít až za bůhví jak dlouhou dobu a všechno je dostupné. Dovolit si můžete cokoli…

Jenže ono to v praxi tak jednoduché není…

Každá společnost se tváří jako nejlepší kamarád, dokud vám nepůjčí své peníze.

Když ptáčka lapají, vesele mu zpívají…

A co se stane, pokud nebudete splácet přesně v čas? Začnou vám naskakovat neuvěřitelné penále, vymáhači vás budou pronásledovat všude a jen tak se jich nezbavíte. Co si budeme vykládat, často jsou obchodní podmínky natolik rozsáhlé, že ani pořádně nevíte, co podepisujete

Naopak zastavárna vám dodává jistou stabilitu a riskujete zde jen to, že pokud vám to opravdu nevyjde, příjdete pouze o tu věc, kterou jste zastavili.

Pokud si například půjčíte tisíc korun a nepodaří se vám je vrátit, nezvládnete to, příjdete třeba o svůj telefon, ale nikdo vám nebude za půl roku bouchat na dvěře a vymáhat po vás své peníze, zabavovat vám televizi, sedačku, mikrovlnku a podobně.

Zastavárna je tedy na krátkodobé půjčky mnohem „bezpečnější“, než jakékoli jiné půjčky.

Kolik peněz vám nabídne rychlá půjčka?

Tolik, kolik je alespoň trochu reálné, čím více peněz vám půjčí, tím více z vás dostanou na úrocích (pokutách, poplatcích apod.) a pokud nebudete platit, prodají pohledávku nějaké vymahačské firmě.

Kolik peněz dostanete v zastavárně?

Tolik, kolik je možné vzhledem k věci, kterou zastavujete. V případě, že nezaplatíte svůj dluh, zastavárna prodá věc, kterou jste zastavili, aby se její investice vrátila zpět.

Co je pro vás vhodnější?

Pokud potřebujete půjčit peníze, protože vám zrovna teď trochu teče do bot (to se může stát opravdu každému), je pro vás mnohem lepší využít služeb lokální zastavárny a ručit svou věcí. Jakmile budete mít penízky, vrátíte částku s úrokem a věc si vyzvednete. Pokud se něco stane a vy nebudete schopni dluh splatit, příjdete pouze o danou věc, ale jste v bezpečí.

Bazary Měšec
About The Author
Výkupu, prodeji a vzdělávání v oblasti použitého zboží se věnujeme již více než 17 let. Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a oslovte nás, rádi vám pomůžeme.

Zatím zde nejsou komentáře. Buďte první!

KomentářMáte dotaz?

596 115 538

bazarymesec@seznam.cz

Jsme na Facebooku

Slevy a "žhavé" kousky rovnou do vaší e-mailové schránky