The Blog

Jak zjistit aktuální ceny mobilních telefonů

Použité mobilní telefony jsou oblíbeným prodejním artiklem. Ať už se jedná o prodej použitého mobilního telefonu v některém z bazarů nebo přímo koncovému zákazníkovi.

V dnešním článku si ukážeme, jak zjistit aktuální hodnotu jakéhokoli mobilního telefonu. Vysvětlíme si, co všechno cenu použitého mobilu ovlivňuje a co udělat proto, abyste za svůj (již nepotřebný) mobilní telefon dostali co nejvíce peněz.

Aktuální nabídka nejnovějších mobilních telefonů se velmi rychle mění a tak použíté mobilní telefony velmi rychle mění svou hodnotu. Je dobré si udělat průzkum, ať máte přehled o prodejních cenách.

Pokud chcete prodat svůj mobilní telefon, máte v základu dvě možnosti:

  1. Prodat mobil někomu, kdo si jej koupí pro sebe.
  2. Prodat jej v bazaru nebo kdekoliv, kde nabízejí výkup použitých mobilních telefonů.

V prvním případě záleží jen a pouze na vaší dohodě s protistranou. Domluvíte se na ceně a uzavřete obchod. Výhodou je, že koncový uživatel tohoto telefonu je ve většině případů ochoten zaplatit větší částku, než kdokoliv, kdo bude váš použitý mobilní telefon prodávat dál. Nevýhodou je zase to, že si musíte daného koncového zákazníka najít sami, nebo počkat, až se vám někdo ozve (pokud například vystavíte inzerát).

Ve druhém případě musíte počítat s částkou o něco nižší. Ten, kdo od vás mobil koupí, jej potřebuje prodat dál a něco na tom vydělat. Na druhou stranu je však velkou výhodou to, že se nemusíte o nic starat a peníze dostanete okamžitě na ruku.

Jak zjistit aktuální cenu mobilního telefonu?

Cena se odvíjí, jak jsme si řekli výše, od několika faktorů. Obecně se zohledňuje:

  • typ a značka mobilního telefonu,
  • tržní cena a zájem – použitého i nového,
  • funkčnost,
  • stav mobilního telefonu,
  • příslušenství/výbava.

Podívejte se tedy na nějakou webovou stránku (například zbozi.cz od Seznamu) a zadejte značku a typ svého mobilního telefonu. Zadejte řazení výsledků “od nejlevnějšího”. Tímto si uděláte představu, za kolik se váš mobil dá dnes pořídit nový.

Dalším krokem by měl být průzkum prodejů použitého zboží. Opět na zbozi.cz (zatrhněte volbu “bazarové”) a na Aukro.cz zadejte do vyhledávání značku a typ a podívejte se, za kolik se prodává váš mobilní telefon použitý. V případě Aukra se nezapomeňte dívat na úspěšně ukončené (prodané) aukce ať víte, za kolik se telefon skutečně prodal. Jak jsme si řekli v minulém článku, může se stát, že někdo bude opakovaně předmět vystavovat za příliš vysokou částku, kterou není nikdo ochoten zaplatit. Takové výsledky mají nulovou informační hodnotu.

Při průzkumu také berte ohled na to, co všechno se s daným telefonem prodává. Pokud je telefon v originálním balení, včetně příslušenství a dokladu o pořízení, cena je samozřejmě vyšší než za samotný mobilní telefon s nabíječkou.

Cena se také vždy sníží, pokud je telefon poškozen, nebo je něco nefunkční.

Jak naložit se získanými informacemi?

Pokud jste si udělali výše popsaný průzkum, máte představu, za kolik se dá váš použitý mobilní telefon v aktuální chvíli prodat koncovému zákazníkovi. Nikdo vás nenachytá, když vám nabídne příliš málo a zároveň vy nebudete očekávat nereálnou částku.

V bazarech sice dostanete o něco méně, ale nemusíte se o nic starat a dostanete peníze ihned.

Rozhodnete-li se prodat mobil na vlastní pěst, dostanete z toho s největší pravděpodobností o něco více penízků, ale musíte si kupce najít sami…

Bazary Měšec
About The Author
Výkupu, prodeji a vzdělávání v oblasti použitého zboží se věnujeme již více než 17 let. Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a oslovte nás, rádi vám pomůžeme.

Zatím zde nejsou komentáře. Buďte první!

KomentářMáte dotaz?

596 115 538

bazarymesec@seznam.cz

Jsme na Facebooku

Slevy a "žhavé" kousky rovnou do vaší e-mailové schránky